Choď na obsah Choď na menu
 


Asi pred troma rokmi som začala s modelingom. Bol to len krúžok na voľný čas a tak sa ma tie témy ako diéty a podobne až tak nedotýkali. Ten krúžok bol fajn naučila som sa tam možno viac ako v nejakej agentúre a dostala som veľa cenných rád. Takže kto sa tomu chce venovať len tak okrajovo ten krúžok je pre ňho ako stvorený. Ale vrátim sa k hlavnej myšlienke. O čom je presne modeling? Je to o chudnutí! Hlavne o tom.

Pred niekoľkými mesiacmi som sa chcela prihlásiť do nejakej modelingovej agentúry za vidinou módnych prehliadok a profesionálnych fotiek. Je pravda, že nemám výšku ako modelka, to ani zďaleka meriam len cca161 cm a ani zďaleka nevážim ako správna modelka. Ale bez ohľadu na to koľko mám kíl som so sebou spokojná a preto som chcela ísť do agentúry. Prvé čo ma zarazilo na tých stránkach bolo, že ak nemám najmenej 175 cm a 40-50 kíl, nech sa im ani neozývam. To mi príde ako diskriminácia ostatných dievčat. Preto chcú mnohé chudnúť (aj keď nemusia), lebo sa chcú dostať do agentúry, alebo váha modeliek im príde ideálna a dokonalá. Ale to vôbec nie je tak!

Vtedy som si uvedomila, že svet modelingu nie je pre mňa. Mám rozum a preto viem, že diétovať nepotrebujem a moje denné problémy nie sú tréningy, ale škola. Uvedomila som si aj, že na móle na módnej prehliadke je tá modelka najviac zraniteľnejšia. Každý na ňu pozerá, každý ju môže skritizovať a ak tá modelka urobí nejakú chybu ( či už sa pošmykne a spadne) tak jej kariéra takmer skončila. Je to veľký nátlak na tie dievčatá a kto je hanblivý tak sa môže naučiť odvážnosti, ale psychicky na tom bude vždy zle a položí ho malý nedostatok.

 

Mnohé módne agentúry hlásajú, že berú len modelky, ktoré sa zdravo stravujú a nie anorektičky, ale to neznamená, že berú dievčatá ktoré nie sú chudé na kosť.

Áno, prestala som s modelingom, lebo to bol nátlak na mňa a na psychiku. Z rôznych príčin. Ľudia závida, ak je niekto v niečom lepší a na to som ja citlivá. Ďalej postava- keď som bola malá bola som prirodzene chudá, ale postupom času nezabránim kilám naviac, je to úplne prirodzené. A ďalej čas- nebola to moja životná profesia.

Z tohto článku plynie to, že na modeling treba byť odvážny a nebáť sa kritiky. Dievča, ktoré chce byť modelkou musí byť psychicky silné. A aby sa predošlo poškodenému zdraviu, tak dievča musí byť prirodzene chudé aj po rokoch.

Moja malá rada na záver bude trochu  otrepaná, ale je 100% pravdivá- Ak sa budeš vo svojom tele cítiť dobre, ak budeš sebavedomá, tak ťa tak bude vnímať aj okolie. :)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.........

(ViKá, 9. 3. 2011 18:06)

pametám si ked som bola malá ked sa niekto niejakého dievčata opýtal čím by chcela byť opvedala ako prvé modelkou! A teraz? vôbec! :D :D

ja moc necem byť modelkou!!!

(Roxy, 5. 3. 2011 21:38)

Heh

(Waris, 9. 2. 2011 16:59)

Pôsobám v agentúre exynet:) A tam niesu len anorektičky

ja...

(SimušQa, 29. 1. 2011 21:46)

... by som chcela chodiť, ale aj keď som na svoj vek strášne vysoká(10 rokov, 164 cm) tak sa mi zdá, že som tučná...

presne

(Adminka Simušáá, 29. 1. 2011 20:14)

aj ja si tak niekedy pripadám:/

Waaaaw

(Vika123, 29. 1. 2011 13:23)

Ja som chodila na modeling.Ale som veľmi nízka a zdá sa mi že som tučná a ťažká tak som odišla.